:: o szkole

[home]
historia
nauczyciele
gospodarstwo
internat
pracownie komputerowe
adres

:: rekrutacja

rekrutacja 2005/2006

:: typy szkół

licea profilowane
technika
szkoły zawodowe

:: galeria

zdjęcia

:: nowa matura

abc nowej matury
część ustna
część pisemna

:: plan lekcji

plan lekcji

III ZJAZD ABSOLWENTÓW - 17.09.2005

Szanowni Absolwenci
Spotykamy się po raz trzeci w 60 rocznicę istnienia Szkoły. Będzie to kolejna okazja do zobaczenia, dawno niewidzianych koleżanek i kolegów. Jesteśmy przekonani, że wspólne ognisko, sadzenie drzewek, bal i kolacja - odnowią "stare" znajomości i przyjaźnie. Serdecznie zapraszamy. ±

ZAPROSZENIE

Ramowy Program Zjazdu z okazji 60-lecia Szkoły
9.00 - uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim
11.00 - uroczyste otwarcie obchodów na terenie szkoły
12.00 - występy artystyczne
13.00 - spotkania koleżeńskie absolwentów, zwiedzanie szkoły
14.00 - obiad
16.00 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej i posadzenie drzewek
18.00 - ognisko
19.00 - kolacja i rozpoczęcie balu

Nowy rok szkolny - 05/06


 
Kolejny rok przed nami. Tym razem rozpoczyna go 6 klas pierwszych. Tradycyjnie - Liceum o profilu Zarządzanie Informacją, Liceum o profilu Ekonomiczno - Administracyjnym oraz Technikum Agrobiznesu. Po raz drugi - Technikum Architektury Krajobrazu a po raz pierwszy od tego roku - Technikum Mechanizacji Rolnictwa.
Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim - uczniom i nauczycielom - wielu powodów do satysfakcji i wielu niezwykłych przeżyć zbudowanych na wzajemnym szacunku. Nie marwcie się - wakacje tylko za 190 dni. ±

Wakacje - 2005


 
Dobrze, że są. Nareszcie można mieć trochę wiecej wolnego czasu. Dla wielu, to okazja do zwiedzania, wyjazdów nad wodę i do rodziny. Część z was zapewne będzie pracować, czyli robić coś, co podobno nazywa się "aktywnym wypoczynkiem". Niestety są i tacy, którzy pod koniec wakacji zdają egzaminy poprawkowe - będą musieli mimo wakacji poświecić trochę czasu na naukę. Wszystkim, niezależnie od tego, gdzie będą, życzymy słonecznego lata, pięknych widoków w górach, ciepłej wody w jeziorach i nad morzem. Wypoczywajcie i wracajcie z "naładowanymi akumulatorami" we wrześniu - nauczyciele już za wami tęsknią. :) ±

Matury, Matury, Matury ... - 05.2005

Ten rok w naszej szkole jest wyjątkowy. Część absolwentów zdaje nadal egzamin dojrzałości na "starych" zasadach - Liceum Agrobiznesu, Technikum Ogrodnicze i Technikum Ogrodnicze dla Dorosłych. Jest to jednak przede wszystkim pierwszy rok "nowej" matury - Licea profilowane. Zupełnie inna formuła - najpierw egzaminy ustne, potem pisemne. Na ustnych obowiązkowo język polski i obcy. Na pisemnych język polski, obcy i jeden przedmiot obowiązkowy, wybrany przez absolwenta. Można również wybrać 1-3 przedmioty dodatkowe.
Egzamin ustny z języka polskiego to prezentacja tematu przygotowywanego od września. Wydaje się proste, ale ... - no cóż, zobaczymy. Z języków obcych większość absolwenów zdaje angielski (51), mniejszą grupę stanowią germaniści (12). Największym powodzeniem na egzaminach pisemnych cieszą się geografia i wiedza o społeczeństwie, ale są też osoby zdające biologię, historię, matematykę i chemię. Połamania ......, maturzyści. ±

Z Ekologią na co dzień

Został rozstrzygnięty konkurs "Z ekologią na co dzień", ogólnopolskiego dwutygodnika Agro Serwis, w którym to Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego z Aleksandrowa Kujawskiego zajął pierwsze miejsce. Była to VI edycja konkursu. Nasza szkoła brała udział w wielu edycjach tego konkursu. Zawsze zdobywaliśmy wyróżnienia i mniej znaczące miejsca. Jednak VI edycja tego konkursu przyniosła nam pełne zwycięstwo, wywalczyliśmy pierwsze miejsce w kategorii szkół powyżej 500 uczniów. Nagrodą jest wysokiej klasy kamera cyfrowa ufundowana przez Agencję Rozwoju Rolnictwa oraz puchar, dyplomy dla szkoły i opiekunów.
9 grudnia 2004 roku odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenia nagród w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Delegacja szkoły, składająca się z opiekunów i uczniów wzięła udział w tej uroczystości.
Mamy nadzieję i gorąco sobie tego życzymy, aby następna edycja tego konkursu była zwycięska.


Wojewódzki finał konkursu
"SEKTOROWY PROGRAM OPERACYJNY -
SZANSĄ ROZWOJU WSI KUJAWSKO-POMORSKIEJ"

Dnia 30 listopada 2004 roku w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu "SEKTOROWY PROGRAM OPERACYJNY - SZANSĄ ROZWOJU WSI KUJAWSKO-POMORSKIEJ". Został on zorganizowany przez szkołę wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Kujawsko-Pomorskiego Związku Młodzieży Wiejskiej pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Prawie 50 młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnym stanęło najpierw gotowych do testu na temat sektorowego programu operacyjnego, który wyłonił dziesiątkę finalistów. Oni to dostali się do ścisłego finału i ustnie odpowiadali na pytania przygotowane przez komisję. Wygrał Michał Michalak Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich z Bielic, drugie miejsce zajęła Anna Chyła z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, trzeci był przedstawiciel gospodarzy Tomasz Makowski. Cenne nagrody (komputer, aparat cyfrowy) ufundowali Bank BGŻ S.A., INTERHANDEL, KVERNELAND. Podczas konkursu sponsorzy mogli prezentować swoje produkty.
Nowa pracownia komputerowa - 12.2005

Na początku grudnia do Zespołu Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim przywieziono i zainstalowano nową pracownię komputerową. Staraliśmy się o nią od marca 2004 roku startując w programie Unii Europejskiej Phare 2001 - Promocja Zatrudnienia i Rozwój Zasobów Ludzkich w Województwie Kujawsko-Pomorskim. W ramach tego programu przygotowaliśmy spotkania szkoleniowe związane z programem rozwoju szkoły uwzględniającym potrzeby lokalnego rynku pracy. Efektem naszych działań było podpisanie porozumienia "Partnerstwo Dla Edukacji" z instytucjami i zakładami pracy z terenu naszego powiatu oraz opracowanie Programu Rozwoju Szkoły.
Szkoła nasza wzbogaciła się dzięki temu o 17 komputerów uczniowskich (klasy Pentium IV 2,8GHz, 512MB RAM, HDD 80GB, monitory 17"), bardzo nowoczesny serwer, wielofunkcyjne urządzenie drukujące, projektor multimedialny, laptop, wszystko z kompletnym oprogramowaniem.
Pracownia ta jest czwartą pracownią komputerową w naszej szkole, wszystkie są połączone we wspólną sieć z podłączeniem do szybkiego łącza internetowego.
Dzięki staraniom o nowoczesny sprzęt szkoła nasza jest najlepiej wyposażoną placówką w powiecie pod względem informatycznym.


Nowy rok szkolny !!! - 04/05

Jak zwykle 1 września wszyscy zebraliśmy się na sali by rozpocząć nowy rok 2004-2005. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni z tego powodu :( ale są tez plusy. Po dwu miesięcznej rozłące z kolegami z klasy mieliśmy dużo do opowiedzenia!!! Jednak myśl o tym ze zaczną się kartkówki i sprawdziany nas nie opuszczała. Mimo to się nie poddamy!!!

Matury - 05.2004


 
Corocznie w każdej szkole odbywają się Matury. W naszej szkole wypadło to pomyślnie. Wiadomo, że nie ma ludzi idealnych, ale od czego są poprawki:D Nasi koledzy i koleżanki z drżeniem serc przystąpili do tegoż egzaminu, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dla niektórych ta Matura była przepustką do dorosłego życia. Na zdjęciach widać jak niektórzy się pocili:D


Ekologiczny apel


 
Z okazji dnia ziemi nasze wspaniałe kółko ekologiczne zorganizowało apel. Udział w nim wzieli uczniowie, którzy chętnie angażują się w życie szkoły (lizusy:D) Poruszyliśmy wiele tematów związanych z zanieczyszczeniami środowiska. Mieliśmy nadzieje, że coniektórzy nauczą się czegokolwiek:D Stres, który nam ciągle towarzyszył nie przeszkadzał nam w dobrej zabawie.

Dzień Otwarty - 2004

Corocznie organizujemy Dzień Otwarty dla gimnazjalitów. Poprzedzają go spotkania z uczniami gimnazjów w ich własnych szkołach. Przekazujemy informacje o typach szkół wchodzących w skład naszego Zespołu, rozdajemy informatory, zapraszamy na Dzień Otwarty. Zazwyczaj na takie spotkania wyjeżdżają oprócz nauczycieli także uczniowie. Uważamy, że osobiste spotkania pozwalają lepiej poznać się nawzajem. W tym roku w trakcie Dnia Otwartego czynny był punkt informacyjny na parterze w budynku głównym. Wszystkie odwiedzające naszą szkołe osoby zostały oprowadzone po szkole przez naszych uczniów. Opiekunów grup zorganizowanych zaprosiliśmy na kawę i ciastko. Poniżej kilka zdjęć.

Rekolekcje - 15-17.03.2004


 
Corocznie, w okresie Wielkiego Postu odbywają się w naszej szkole rekolekcje. Tradycję rekolekcji szkolnych zapoczątkował ksiądz Andrzej, który pracował u nas przez wiele lat. Ksiądz Słwomir zaprosił w tym roku rekolekcjonistę z Białorusi. Rekolekcje zakończyły się w środę 17 marca.

Dzień Kobiet - 08.08.2004


 
Jeżeli większość panów przychodzi do szkoły w marynarce i krawacie to znak, że dzieje się coś szczególnego. Taką sytuacją był tegoroczny Dzień Kobiet. Czyż można nie świętować tego dnia? A poza tym - apel na trzeciej godzinie lekcyjnej, skrócone lekcje i wspólne spotakanie w sali kominkowej przy kawie i ciasteczkach - "miodzio"!!!


::strony klas

klasa 3ALZI

::bramki sms

Era Idea Plus

::linki

www.menis.gov.pl
www.szkola.net
google.pl
rozkład PKP
gry online
miniclip
razdwatrzy
shockwave.com
kurnik.pl

::forum

forum