:: o szkole

[home]
historia
nauczyciele
gospodarstwo
internat
pracownie komputerowe
adres

:: rekrutacja

rekrutacja 2004/2005

:: typy szkół

licea profilowane
technika
szkoły zawodowe

:: galeria

zdjęcia

:: nowa matura

abc nowej matury
część ustna
część pisemna

:: plan lekcji

plan lekcji

O szkole >> pracownie komputerowe


 
Nasza szkoła posiada trzy pracownie komputerowe. Pierwsza to 18 komputerów na stanowiskach dla uczniów z procesorami 2,4GHz, 256MB RAM, dyskami 40GB i 17" monitorami. W drugiej pracowni znajduje się 13 komputerów na stanowiskach dla uczniów z prcesorami 900 MHz, 128MB RAM, dyskami 20 i 10 GB oraz 15" monitorami. W trzeciej pracowni jest 12 komputerów z procesorem Pentium 200 MMX, 64MB RAM, dyskami 800MB i 14" monitorami.
Aktualnie mamy duże szanse na dwie dodatkowe pracownie, co umożliwi wymianę starszych komputerów.
Dodatkowo, w bibliotece znajdują się trzy komputery (w tym jeden z nagrywarką) z których mogą korzystać uczniowie w czasie przerw w lekcjach lub wolnych godzin. W najbliższym czasie ich ilości zostanie powiększona do ośmiu.
Wszystkie komputery w szkole są połączone w sieć i podłączone do Internetu za pomocą stałego łącza DSL 1Mb/s. Część pracuje w systemie Windows XP, pozostałe w Windows 98. Komputery nadzorowane są przez serwer pracujący w systemie Microsoft Windows Serwer.
Zajęcia w pracowni prowadzi na stałe trzech nauczycieli - Dariusz Pawlak, Marcin Szczęsny i Andrzej Nowicki. Dodatkowo część godzin w pracowniach prowadzą matematycy - Szymon Bernaciak i Emilia Baranowska. W pracowniach odbywają się zajęcia z technologi informacyjnej, zajęcia profilowane w Liceum Zarządzania Informacją (a jest tego dużo), techniki biurowej i komputerowej, pracy biurowej oraz, od czasu do czasu, zajęcia z różnych przedmiotów na których można wykorzystać komputery.
Zakupy nowych komputerów są możliwe głównie dzięki Ministerstwu Edukacji Narodowej i Sportu, pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zakupom finansowanym przez rodziców i towarzystwo, w którym ubezpieczona jest nasza szkoła.
Mamy nadzieję, że na stałe do kalendarza imprez szkolnych wpisze się organizowany przez nas Konkurs Informatyczny na witrynę internetową oraz Konkurs "MISTRZ KLAWIATURY" wielkie pisanie na ekranie.
Jeżeli chcecie do nas napisać - zapraszamy.
Dariusz Pawlak altor@poczta.onet.pl
Marcin Szczęsny szczesny.marcin@wp.pl
Andrzej Nowicki hoeg@poczta.onet.pl

::strony klas

klasa 2ALZI

::bramki sms

Era Idea Plus

::linki

www.menis.gov.pl
www.szkola.net
google.pl
rozkład PKP
gry online
miniclip
razdwatrzy
shockwave.com
kurnik.pl

::forum

forum